Pytania i odpowiedzi

Kiedy warto włączyć do pielęgnacji dermokosmetyki na AZS, by efektywnie wspomogły łagodzenie schorzenia?

Dermokosmetyki Atopicin zaleca się stosować od razu po potwierdzeniu AZS (atopowego zapalenia skóry). Należy pamiętać, by w łagodzeniu objawów AZS nie stosować zwykłych kosmetyków, które mogą nasilać przebieg schorzenia. Skóra dotknięta atopowym zapaleniem potrzebuje wieloskładnikowych emolientów o właściwościach natłuszczających i wzmacniających, a przy tym łagodnych w działaniu.

Jak prawidłowo należy aplikować kosmetyki emolientowe na skórę?

Prawidłowa aplikacja emolientów to podstawa w skutecznym łagodzeniu przebiegu AZS. Kosmetyki Atopicin zaleca się stosować codziennie, a nawet kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb skóry. Podrażniona, wrażliwa i atopowa skóra powinna być w całości pokryta dermokosmetykiem. Ważna jest systematyczność.

Jaka jest trwałość i okres przydatności kosmetyków na AZS Atopicin?

Okres przydatności dermokosmetyków na AZS Atopicin wynosi 12 miesięcy (z wyjątkiem olejku do demakijażu i mazidła – ich trwałość to 24 miesiące). Dla zachowania pełnych właściwości naturalnych formuł produktów, kosmetyki należy przechowywać z dala od światła słonecznego i w temperaturze pokojowej.

Czy kosmetyki na AZS Atopicin mają naturalny skład?

Formuły wszystkich dermokosmetyków na AZS Atopicin oparto na naturalnych, roślinnych substancjach. W składzie znajdziemy również bogatą zawartość składników aktywnych, wspomagających niwelowanie objawów. Są to m.in.: oleje, wyciągi i ekstrakty roślinne.

Czy w składzie dermokosmetyków AZS Atopicin znajdują się konserwanty?

W kosmetykach linii Atopicin zastosowano konserwant akceptowany przez ECO-CERT, o pH neutralnym dla skóry.

Czy skład dermokosmetyków Atopicin może być przyczyną alergii lub podrażnień skóry wrażliwej?

Nie, gdyż wszystkie składy dermokosmetyków Atopicin zostały opracowane z myślą o różnych typach skóry, również tych najbardziej wymagających. Wyciągi i ekstrakty roślinne zostały podane w bezpiecznych stężeniach i połączeniach, by nie powodować reakcji alergicznej i podrażnień.

Czy kosmetyki Atopicin są bezpieczne również dla osób borykających się z innymi schorzeniami skórnymi?

Tak. Składy kosmetyków Atopicin zostały dostosowane do potrzeb i kondycji różnych typów skóry. Chronią, wzmacniają i wspomagają w regeneracji. Ponadto nie nasilają objawów innych schorzeń dermatologicznych, które występują jednocześnie z AZS.

Czy dermokosmetyki Atopicin mogą być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące mamy?

W obu sytuacjach zalecana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.

Czy kosmetyki Atopicin są testowane na zwierzętach?

Nie. Kosmetyki Atopicin na żadnym etapie produkcji nie były i nie są testowane na zwierzętach. Przywiązujemy ogromne znaczenie do pochodzenia poszczególnych składników kosmetyków i potwierdzamy, że żadna substancja użyta do produkcji dermokosmetyków Atopicin nie przeszła testów na zwierzętach.

Czy jesteśmy producentem kosmetyków na AZS Atopicin?

Tak, jesteśmy jedynym producentem kosmetyków na atopowe zapalenie skóry Atopicin. Dysponujemy własnym laboratorium chemicznym, co pozwala nam na przeprowadzenie pełnego etapu produkcji dermokosmetyków.

Czy możliwy jest osobisty odbiór złożonego zamówienia?

Nie, wszystkie zamówienia realizujemy tylko drogą wysyłkową.

Czy jest możliwość telefonicznego składania zamówień?

Tak, zamówienia kosmetyków Atopicin mogą być składane telefonicznie, jak też drogą internetową.

Czy istnieje możliwość wysłania złożonego zamówienia za granicę?

Tak, realizujemy wysyłkę zamówień również za granicę, za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Wszystkie paczki wysyłamy po dokonaniu przedpłaty. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zamówienia, do danego kraju, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: [email protected]

W jaki sposób realizowane są wysyłki na terenie kraju?

Wszystkie zamówienia krajowe realizujemy za pośrednictwem paczkomatów InPost oraz firmy kurierskiej DPD.

Jaki rodzaj płatności jest dostępny?

Oferujemy dwie dogodne możliwości dokonania płatności:

  • płatność z góry: PayPal, payU, przelew tradycyjny,
  • płatność za pobraniem (tylko na terenie Polski).

Dane do przelewu:

Tytuł: Numer zamówienia
Numer rachunku bankowego:
14 1090 1098 0000 0001 4381 8701
Santander Bank Polska S.A.

W przypadku płatności z konta zagranicznego:

PL14 1090 1098 0000 0001 4381 8701
Kod Banku BIC (Swift ): WBKPPLPP

W jakim czasie następuje realizacja zamówienia?

Czas realizacji dostawy wynosi do 2 dni roboczych. W przypadku przesyłek zagranicznych realizacja trwa do 7 dni. Jednak ostateczny czas realizacji złożonego zamówienia, zależy od rodzaju wpłaty i zaksięgowania przez nas środków. Natomiast wybierając opcję przedpłaty, Państwa wysyłkę realizujemy natychmiast, po wpłynięciu środków na nasze konto.

Uwaga! Firmy kurierskie, za których pośrednictwem, realizujemy zamówienia, dostarczają dla Państwa paczki w umówionym czasie. Jednak ze względu na wpływ czynników niezależnych (pogoda, sytuacje na drodze), czas ten może ulec wydłużeniu. Dodatkowo opóźnienie przesyłki może nastąpić w okresie przedświątecznym, dlatego zachęcamy wówczas do wcześniejszego składania zamówień.

Czy po złożeniu zamówienia, istnieje możliwość jego zmiany lub anulacji?

Tak, istnieje możliwość anulowania lub zmiany zamówienia, ale pod warunkiem, że jego status nie zostanie zmieniony na: ZREALIZOWANE. W tym celu prosimy o przygotowanie numeru zamówienia, a następnie kontakt telefoniczny z działem obsługi klienta: +48 576 142 509.

Czy jest możliwość wysłania próbek dermokosmetyków na AZS Atopicin?

Nie wysyłamy próbek kosmetyków Atopicin.