Balsam do skóry atopowej stosuje się w celu zadbania o prawidłową pielęgnację podczas leczenia atopowego zapalenia skóry. Bardzo ważne jest, żeby terapia tej uciążliwej choroby była wspomagana emolientami. Jaki skład powinien mieć dobry balsam dla atopowej skóry, tak aby poprawiał jej kondycję? Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.
Spis treści:
- Balsam do skóry atopowej – co powinien zawierać?
- Balsam do skóry atopowej – jakie właściwości powinien wykazywać?
- Balsam do skóry atopowej Atopicin – jak działa?
- Balsam do skóry atopowej jako podstawa pielęgnacji
- FAQ
Balsam do skóry atopowej – co powinien zawierać?
Balsam do skóry atopowej powinien opierać się na składnikach pochodzenia naturalnego. Takie składniki posiadają dobroczynne właściwości dla skóry oraz są przez nią dobrze tolerowane. W poniższej tabeli znajduje się zestawienie komponentów, których warto szukać w balsamie dla atopowej skory.
Składniki | Właściwości, które wykazuje: |
---|---|
Alantoina |
|
Mocznik |
|
Pantenol |
|
Olej konopny |
|
Neutrazen |
|
Masło shea |
|
ATOPICINBALSAM DO CIAŁA NA AZS zamów!
Dobry balsam do skóry atopowej rozpoznamy po składzie, który będzie odpowiedni dla skóry wrażliwej i osłabionej. Z tego powodu balsam nie powinien zawierać zbędnych komponentów, które mogłyby podrażniać nadwrażliwą skórę. Powinny się w nim znaleźć składniki odbudowujące nawilżenie skóry, jak i komponenty łagodzące podrażnienia i swędzenie. Pamiętajmy, że stosując dobry balsam natłuszczający kilka razy dziennie, możemy wspomóc walkę z egzemą oraz zmniejszyć intensywność jej objawów – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog
Balsam do skóry atopowej – jakie właściwości powinien wykazywać?
Balsam do skóry atopowej powinien wykazywać przede wszystkim właściwości nawilżające i natłuszczające. Jego składniki powinny uzupełniać brakujące lipidy w naskórku, tak aby odbudować barierę ochronną, która została osłabiona przez egzemę. Bariera ta pełni bardzo ważną funkcję, mianowicie zapobiega nadmiernej utracie wody oraz chroni przed wnikaniem drobnoustrojów. Jeśli woda nie zostanie utracona ze skóry, pozostanie ona odpowiednio nawilżona.
Dzięki temu zniknie jej suchość oraz zmniejszy się uczucie świądu. Duże znaczenie ma także działanie przeciwzapalne oraz łagodzące pojawiające się podrażnienia. Takie właściwości sprawią, że balsam dla atopowej skóry poprawi jej kondycję, co przełoży się na złagodzenie objawów egzemy.
Balsam do skóry atopowej Atopicin – jak działa?
Mój synek ma atopowe zapalenie skóry. Kupuję mu naturalny balsam do skóry atopowej Atopicin. Balsam jest bardzo delikatny, doskonale nawilża i nie podrażnia. Stosuję go nieprzerwanie już od paru miesięcy. Wiem już, że na pewno jest bezpieczny, także dla dziecka, więc mogę go polecić każdemu – pisze pani Barbara z Krakowa
Balsam do skóry atopowej Atopicin jest dermokosmetykiem bazującym na naturalnych składnikach aktywnych. Delikatny, odpowiednio skomponowany skład produktu sprawia, że jest to idealny produkt do pielęgnacji skóry suchej, nadwrażliwej i atopowej, po który można sięgać nawet kilka razy dziennie. Balsam ma intensywne działanie nawilżające i natłuszczające. Redukuje uczucie pieczenia i swędzenia oraz łagodzi podrażnienia. W skład balsamu wchodzą m.in.:
- olej konopny i masło shea, które regenerują barierę lipidową skóry,
- alantoina, pantenol i Neutrazen, łagodzące podrażnienia i przyśpieszające odnowę skóry
- mocznik, głęboko nawilżający skórę oraz uśmierzający dokuczliwy świąd.
Leczę się na egzemę, dlatego postanowiłem podzielić się czymś ze wszystkimi. Na początku leczenia stosowałem przypadkowy balsam z napisem hipoalergiczny, zakupiony w drogerii. Balsam, jak się okazało, miał chemiczny skład i absolutnie nie był odpowiedni do mojej skóry, o czym dowiedziałem się dopiero od lekarza. Lekarz doradził mi, żeby kupić jak najbardziej naturalny dermokosmetyk, bez żadnych substancji zapachowych i innej chemii. Tak zrobiłem i zrozumiałem swój błąd. Używam teraz balsamu marki Atopicin. Różnica, jaką odczuwam, jest ogromna. Dokuczliwe swędzenie ustąpiło, skóra wygląda o niebo lepiej. Wreszcie rozumiem sens stosowania odpowiednich kosmetyków, te od Atopicin naprawdę pomagają – pisze pan Tadeusz z Wrocławia
Oprócz balsamu natłuszczającego, marka Atopicin oferuje też inne dermokosmetyki, specjalnie opracowane pod kątem potrzeb atopowej skóry. Jak szampon oparty na łagodnej substancji myjącej, który dobrze oczyszcza, a jednocześnie nawilża skórę głowy i włosy. Zamiast tradycyjnego mydła, warto sięgnąć po balsam do mycia ciała Atopicin, skutecznie oczyszczający ciało i wspierający barierę lipidową skóry. Z kolei hydrofilowy olejek myjący pomoże delikatnie oczyścić cerę, a nawet zmyć makijaż. Aby w pełni zatroszczyć się o atopową skórę twarzy, warto sięgnąć również po kremy na dzień i na noc oraz krem pod oczy i na powieki, które nawilżą, ukoją i ochronią skórę. Na skrajnie przesuszoną skórę zaleca się stosować mazidło Atopicin – produkt o wybitnie zmiękczającym, natłuszczającym i łagodzącym działaniu.
Balsam do skóry atopowej jako podstawa pielęgnacji
Dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków takich, jak balsam skóra atopowa szybciej odzyska dobrą kondycję. Zostanie też zabezpieczona przed czynnikami, które mogłyby nasilić objawy. W tym celu należy wybrać balsam bogaty w naturalne składniki. Jeśli będzie to produkt dedykowany skórze atopowej i nadwrażliwej, może wykazać dobroczynne właściwości i uzupełnić leczenie. Zwracajmy jednak uwagę na skład, aby był wolny od komponentów niewskazanych atopikom, ponieważ mogą one podrażniać skórę, wysuszać ją, a nawet wywoływać reakcje alergiczne.
FAQ
1. Czy balsam do skóry atopowej powinien mieć w składzie pantenol?
Pantenol jest pochodną witaminy B5. Często wchodzi w skład naturalnych dermokosmetyków, ponieważ posiada silne działanie regenerujące, łagodzące i nawilżające. Wykazuje korzystne właściwości dla skóry atopowej, dlatego warto, aby był zawarty w balsamie przeznaczonym do pielęgnacji takiej skóry. Pantenol i inne pomocne składniki naturalnego pochodzenia znajdziesz w dermokosmetykach Atopicin.
2. W jaki sposób pielęgnować skórę, gdy choruję na AZS? Czy balsam dla atopowej skóry pomoże?
Odpowiednia pielęgnacja atopowej skóry jest bardzo ważna. Aby ją zapewnić, zaleca się stosowanie naturalnych dermokosmetyków, takich jak balsam do skóry atopowej. To produkt, który zadba przede wszystkim o nawilżenie skóry i odbuduje jej barierę lipidową, jak również złagodzi uczucie swędzenia, pieczenia czy podrażnienia. Pielęgnując skórę atopową warto także: nosić bawełniane, lniane lub jedwabne ubrania, korzystać z bawełnianych, miękkich ręczników do wycierania, zażywać kąpieli leczniczych oraz unikać alergenów i innych czynników środowiskowych, które mogłyby nasilać schorzenie.
3. Czy balsam do skóry atopowej może mnie uczulić?
Jest to możliwe, jeśli wybierzemy nieodpowiedni produkt. Aby zminimalizować ryzyko uczulenia, należy wybrać jak najbardziej naturalny balsam, dedykowany skórze atopowej. Oprócz tego przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić, co dokładnie zawiera kosmetyk, aby wykluczyć obecność składników, na które jesteśmy uczuleni.
Bibliografia
1. Welz-Kubiak K, Reich A: Znaczenie emolientów w codziennej pielęgnacji skóry, Forum Dermatologicum 2016; 2(1):20-23
2. Jurzak M, Rudyk A: Składniki aktywne kosmetyków i dermokosmetyków stosowane w pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem, [w:] Stan skóry wykładnikiem stanu zdrowia. (red.) Anna Goździalska, Jerzy Jaśkiewicz. Kraków: Oficyna Wydawnicza AFM, 2012
3. Szepietowski J, Kaszuba A, Adamski Z, Placek W, Salomon J: Emolienty w leczeniu schorzeń dermatologicznych: stanowisko grupy ekspertów, Dermatol Klin 2011, 13 (4): 209–214
4. Proksch E: The role of emollients in the management of diseases with chronic dry skin. Skin Pharmacol. Physiol., 2008; 21: 75–80
5. Anderson PC, Dinulos JG: Are the new moisturizers more effective? Curr Opin Ped 2009; 21: 486-90
już jakiś czas słyszę o olejku konopnym i tak się zastanawiam czy miał może ktoś styczność z nim w balsamie do skóry atopowej? działa to?
olej konopny ma szeroki wachlarz dzialania i dziala rowniez na azs
No to zobaczymy bo od jakiegoś czasu staram się znaleźć coś dobrego dla siebie i akurat ten balsam do skóry atopowej wygląda dość ciekawie pod względem składników ^^
masz może w tym swoim balsamie do skory atopowej to co jest podane tutaj na stronie?
Zgadza mi się większość, a przynajmniej część potrafię rozszyfrować. Nie jestem dobra w składach i INCI.
już jakiś czas słyszę o olejku konopnym i tak się zastanawiam czy miał może ktoś styczność z nim w balsamie do skóry atopowej? działa to?
Alantoina, olej konopny, pantenol i mocznik – cudo.